top of page

MOKYMOSI PROGRAMOS

Jūsų vaikai gali daugiau negu Jūs manote!

Baletas vaikams

PARENGIAMOJI PROGRAMA 

Mažiausiems!

Šio amžiaus vaikai mokosi pagal specialią ugdymo programą, sudarytą Aušros Beniuševičienės, remiantis ilgamete darbo patirtimi su mažamečiais vaikais, stebint jų raidą, poreikius ir galimybes įsisavinti kinestetinę mokymosi medžiagą. Programa sukurta siekiant ugdyti mokinių kūrybiškumą, stiprinti kūną, lavinti lankstumą, koordinaciją ir muzikalumą, gebėjimą dėmesingai mokytis grupėje su kitais vaikas. Pamokų metu mokiniai mokysis mokytis grupėje su džiaugsmu, bet kartu ir susikaupus, įdedant fizines pastangas baleto judesiams atlikti. Pamokos dėstomos pasiltelkiant žaidimo formą, todėl pratimus ir judesius mokiniams atlikti bus smagu!

NESUSTIPRINTA PROGRAMA

Baletas visiems!

Tai mažesnės apimties akademinio baleto programa pradedantiesiems ir pažengusiems nuo 7-8 metų amžiaus ir vyresniems mokiniams, norintiems patirti šokio teikiamą džiaugsmą neturint kasdienio mokymosi krūvio. 

Pamokų metu mokysitės ne tik baleto judesių bei jų terminų, atlikimo meno, disciplinos, lavinsite kūno raumenis, tobulinsite laikyseną bei judesių plastiką, bet ir turėsite puikų laiką mokydamiesi šokio choreografijų.

Šios programos dalis yra du įsimintini pasirodymai per mokslo metų sezoną. Tai galimybė mokiniams pademonstruoti įgytas žinias, pajausti jaudinantį scenos džiaugsmą, bei žiūrovams (tėvams) stebėti savo vaikų progresą. 

Baletas vaikams
_MG_1182-Edit22222_0.5x.png

SUSTIPRINTA PROGRAMA 

Norintiems aukštų pasiekimų!

Tai profesionalaus rengimo akademinė baleto programa skirta gabiems vaikams (nuo 7-8 metų amžiaus ir vyresniems), siekantiems profesionalių rezultatų, o gal net ir baleto šokėjo karjeros ateityje. Šios programos tikslas - suteikti besimokantiems profesionalų mokymosi krūvį, t. y. kasdienes pamokas, kurių mažiausia trukmė dvi akademinės valandos (jauniausiems programos mokiniams - mažiausiai 1,6 akademinė valanda). 

Su šia programa siekiame ugdyti mokinius, kurie turėtų tinkamą fizinį pasirengimą, gebėtų konkurencingai dalyvauti stipriuose tarptautiniuose baleto konkursuose užsienyje, garsinti Lietuvą, o pasirinkę tęsti mokslus baleto artisto profesijai būtų įgyję visas reikiamas žinias ir techniškai įvaldę kūną.

 

Kodėl balete mokymosi krūvis ypač svarbus?

 

Baleto šokėjo(-os) tikslas - scenoje papasakojant istoriją, perteikiant mintį ar emociją sukurti lengvumo ir trapumo iliuziją. Tam, kad sukurtume šį stebuklą scenoje reikia stipraus, lankstaus ir gerai parengto kūno, puikaus muzikos pojūčio, charakterinio ir šiuolaikinio šokių žinių, baletinės vaidybos pagrindų, puantų technikos, vėliau duetinio šokio ir baleto atlikimo stiliaus išmanymo.

Visa tai reikalauja mokytis baleto kasdien ne trumpiau nei dvi akademines valandas per dieną.

 

Šios programos pagrindas yra visame pasaulyje žinoma ir naudojama A. Vaganovos metodika. Tai nuosekliai sundėtingėjanti baleto mokymo metodika, kurioje baleto mokomasi per mąstymą (per protą), kitaip tariant, kiekvienas judesys atliekamas mąstant apie jo atlikimo taisyklę ir tikslumą. Tačiau, įvertinę mokinių fizines ir koordinacines galimybes, A. Vaganovos programą adaptuojame, t. y. sunkiname arba lengviname.

bottom of page